این روزها با پر رنگ شدن نقش سیستم عامل اندروید، استفاده از سیستمهای پیام رسان و رسانه های اجتماعی به شدت رواج پیدا کرده است.

ارتباطات دو طرفه انسانها از طریق واتساپ، تلگرام، فیس بوک، اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی به حدی رواج یافته که اگر یک ساعت واتساپ خود را چک نکنیم، با انبوهی از پیامهای نوشتاری و صوتی مواجه خواهیم شد.

بسیاری از افراد زمان لازم برای پاسخگویی نوشتاری را ندارند و یا به دلیل کوچک بودن صفحه کلید گوشی، انگشتان آنها خسته از نگارش شده است.

در چنین شرایطی یکی از راهکارها ارسال پیام صوتی و پاسخگویی صوتی به کسانی هست که برایتان پیام متنی فرستاده اند.

گوش دادن دقیق به این فایلهای صوتی و خلاصه سازی پیامهای صوتی برای مدیران شرکتها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا اگر حتی یکی از کوچکترین آپشن های مشتری از قلم بیافتد، کل سفارش مشتری زیر سوال می رود.

بنابراین هر شرکت و موسسه ای نیازمند به افرادی است که فایلهای صوتی را به صورت کامل و دقیق و در صورت لزوم چند مرتبه گوش نموده و آنها را به نوشتار تبدیل نموده و به عنوان سفارش مشتری ثبت نمایند.

در موارد متعدد دیگر نیز تبدیل گفتار به نوشتار اهمیت پیدا می کند. در نظر بگیرید مشتری آلمانی زبان، تقاضای خرید پسته نماید. در چنین شرایطی بهتر است صدای مشتری ضبط شده و سپس توسط تایپیست زبان آلمانی تایپ شود و سپس برای ترجمه به مترجم ارسال شده و در نهایت به مدیر سایت خرید پسته تحویل شود تا کلیه شرایط سفارش مشتری آلمانی زبان بررسی شود.

بسیاری از افراد کم سواد یا بی سواد قادر به نوشتن نیستند ولی از هنر و تخصص تجربی خاصی برخوردارند. در چنین شرایطی برای حفظ هنر و تخصص این افراد و انتقال آن به نسل آینده، بهترین کار ضبط صدای این اساتید و تبدیل آن به متن می باشد.

استاد کوزه گری را در نظر بگیرید که تمامی فوت و فن کوزه گری را برای شاگردانش توضیح می دهد. تبدیل تجربیات ارزشمند این استاد به کتاب جهت ماندگاری هنر کوزه گری و انتقال آن به نسل آینده، توسط تایپیستهای فایل صوتی امکان پذیر است.

استاد قالیبافی را در نظر بگیرید که تمامی راز و رمز تولید فرش دستباف کرمان را برایتان بازگو می کند. تنها راه حفظ هنر قالیبافی، ضبط صدای اساتید این فن و تایپ آن و تبدیل آنها به کتابهای ماندگار می باشد.

ما در مرکز تایپ فایل صوتی آوا، آماده تایپ هر نوع فایل گفتاری شما عزیزان و تبدیل آن به متن می باشیم.

تایپ صوتی و تبدیل گفتار و صدا به نوشتار و متن

3 پاسخ

  1. با سلام اینجانب سارا خاتون شب افروز تایپیست فارسی، انگلیسی و عربی و جدول و فرمول و چارت و تصویربرداری و تبدیل تایپ صوتی به متن در محیط ورد هستم و در این زمینه حدود 20 سال است که در شرکت های مختلف مانند روزنامه آسیا و شهرداری و غیره … فعالیت داشته ام و اکنون نیز در منزل بصورت آنلاین سفارشات تایپی را در منزل انجام می دهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *